Które produkty i promocje się opłacają – brudne zagrania Vision Express czyli jak sklepy dezorientują klientów.

Kupując bieliznę w promocji typu 3 w cenie 2 od razu rozumiemy na czym ona polega. Płacę za dwie sztuki, a najtańszy produkt dostaję gratis. Wydaje nam się, że 3 w cenie 1 powinno działać podobnie. Ogromny slogan „3 w cenie 1” efektywnie odciąga nasz wzrok od regulaminu promocji. Na internecie musimy otworzyć osobny plik pdf, aby dowiedzieć się więcej, a w sklepie zapytać jak to działa.

3w1

Jeśli jesteśmy ambitni i chcemy przyjrzeć się regulaminowi to 3 strony warunków i zasad korzystania z promocji mogą nas kompletnie ogłupić. Zwłaszcza tak skomplikowane zniżki jakie oferuje Vision Express w akcji promocyjnej 3 w cenie 1 trwającej ‚do odwołania’. Przytoczę jednak perełki z owego regulaminu:

Klient kupując kompletną parę okularów korekcyjnych (oprawa + 2 soczewki), otrzymuje dodatkowo zniżkę na drugą kompletną parę, której wartość w PLN uzależniona jest od zakupionego pakietu soczewek.

Im więcej wydamy na soczewki, tym większą zniżkę dostaniemy na następne okulary. Okulary w Vision Express są poukładane na półkach w różnych przedziałach cenowych, a cena obejmuje oprawę + soczewki (bez powłoki antyrefleksyjnej) za którą musimy dopłacić 100 zł. Jeśli szanujemy swój wzrok i nie chcemy iść na taniznę powinniśmy mieć szkła z antyrefleksem.

Bez dodatkowej opłaty min. 100 zł, nie otrzymamy drugiej pary. Jeśli dopłacimy za szkła tylko 100zł, możemy wybrać naszą „darmową” parę z najtańszych okularów, które znajdują się na półkach w przedziale cenowym 99zł za oprawkę + soczewki. Powiem szczerze, że tam nie ma co wybierac, ale jeśli bardzo nam zależy na „darmowych” okularach, to jeśli chcemy ich używac dochodzi 100 zł za antyrefleks.

Oczywiście im więcej damy za soczewki tym więcej dostaniemy na następną parę. Jednak tu chodzi głównie o to, że nie tak to sobie wyobrażaliśmy.

A więc co z trzecią parą?

1. Warunkiem otrzymania kuponu na trzecią kompletną parę jest zakup w pierwszej parze minimum pakietu brązowego lub soczewek nie objętych pakietem w cenie 149 zł i powyżej.

2. Wartość kuponu na trzecią kompletną parę wynosi zawsze 100 zł.

Skomplikowana ta promocja, nieprawdaż? Wybaczcie, ale ja już się zagubiłam w świecie pt. ile trzeba wydać by otrzymać trzecią parę okularów w cenie tej pierwszej.

Dla porównania, jak to wygląda za granicą? Znalazłam promocję szwedzkiego optyka 3 za 1 (synoptik.se). W dwóch zdaniach opisuje on warunki i zasady promo:

Kup okulary+soczewki za min 1498 SEK (progresywne od 2498 SEK), dostajesz soczewki o wartości 500 SEK (progresywne 1500 SEK) oraz oprawki o wartości max 998 SEK.
Ponadto dostajesz kupon na szkła (500SEK) + oprawki za max 998SEK. Kupon jest ważny przez 3 tygodnie i może być wykorzystany wyłącznie przez inną osobę. Dodatkowy koszt to ewentualna obróbka powierzchni szkła. (Jeśli coś jest niejasne to musi być moje słabe tłumaczenie)

Być może nie trzeba, aż tak daleko sięgać, jednak oferta 3 w cenie 1 jest identyczna, a różnica polega na zasadach i warunkach promocji – jest przejrzystośc. Opłaca się? Nie wiem, ale na pewno klient jest szybciej może to ustalić.

Jeszcze by tylko brakowało, by każdy sklep w Polsce imał się zagraniami rodem z Vision Express. Wyobrażacie sobie to? 3 w cenie 1 na spodnie: Kupujesz pierwsze spodnie za 150zł, na drugie dostajesz zniżkę 50 zł jeśli dokupisz szmaciany pasek, 100 zł jeśli dokupisz brokatowy pasek a 150 zł jeśli kupisz pasek ze skóry. Na trzecie spodnie dostajesz zniżkę jeśli do pierwszych spodni dokupisz co najmniej szmaciany pasek, a zniżka wynosi max 50zł. A za 50 zł możesz kupić spodnie… do piżamy?

Ok, nie chcemy kupować w Vision Express, co nam pozostaje?

Ja osobiście polecam przymierzanie oprawek w Vision Express. Znajdźmy takie, które nam pasują, podobają się. Spisujemy ich numer seryjny, nazwę producenta i szukamy gdzie się bardziej opłaca.

Zależnie od oprawek, ale z moich obserwacji wynika, że w Opticusie wydamy ok 100zł mniej.

Przez internet może byc jeszcze taniej, ja na zakupie nowych okularów zaoszczędziłam 250zł, porównując z tym co oferuje Vision Express, warto jest więc pogłówkować.  okulary.szkla.com/ ma fajne ceny, promocje, które się łączą i często darmową wysyłkę. Powłoka antyrefleksyjna kosztuje u nich ok 40 zł (zamiast 100 w Vision). Jeśli mamy pytania to panie z infolinii są bardzo miłe i cierpliwe (ja dzwoniłam parę razy i zadawałam bardzo szczegółowe pytania)

Jeśli nie znamy swojej wady wzroku (pamiętaj, że aktualne badanie wzroku zapewnia dobrze dopasowane okulary), możemy też zamówic u nich oprawki z szkłami w pakiecie i potem dorobić soczewki u miejscowego optyka (w Vision kosztuje to 150 zł, więc wszędzie indziej musi być taniej).

Podoba Ci się to co czytasz, i chcesz być na bieżąco? Polub stronę na facebooku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s