Komfort wart inwestycji

Niedawno przeczytałam o Regule Komfortu – zasadzie nie oszczędzania na pewnych rzeczach. Dla mnie było to olśnienie, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to prawda oczywista (o której łatwo zapomnieć). Im więcej czasu spędzamy użytkując daną rzecz – tym więcej pieniędzy powinniśmy w nią zainwestować.

comfort

źródło: lifehacker.com

Autor tekstu, który po angielsku możemy przeczytać tutaj, pisze, że pracując z domu spędza ok 10 godzin dziennie na krześle przed komputerem. Nie licząc snu, to 10 z 16 godzin, czyli aż 62% jego czasu. Źle dopasowane krzesło jest udręką dla kręgosłupa. W tym przypadku komfort i zdrowie wydają się warte prawdziwej inwestycji. A porządne krzesło to koszt 500-700 zł.

Oczywiście ta sama reguła tyczy się łóżka/materaca. Nietrudno zauważyć, że w wielu mieszkaniach w Polsce śpimy latami na rozkładanych kanapach. Trudno się kłócić z brakiem miejsca w pomieszczeniu, ale wybierając łóżko powinniśmy kierować się nie tylko ceną, ale także komfortem rzeczy na której spędzamy 25 lat życia (na 78). A według pewnych źródeł: „próbujemy zasnąć łącznie przez 7 lat”.

Oprócz krzesła, materaca i wygodnych butów wiele rzeczy użytkowych jest ściśle indywidualnych. Niektórzy dużo czasu spędzają w samochodzie, inni na siłowni. Żeby zoptymalizować naszą wygodę i szczęście wystarczy przemyśleć na co poświęcamy najwięcej czasu i zainwestować, czasem nie opłaca się oszczędzać.

Podoba Ci się to co czytasz, i chcesz być na bieżąco? Polub stronę na facebooku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s